O mně

V roce 2010 se stala druhá nejúžasnější věc v mém životě (hned po narození dcery :-)) a to, když mi vstoupil do života můj první kůň Baron. Tehdy již 15-tiletý, ale temperamentem si nezadal s pětiletým mladíkem.

Tím začala má cesta seberozvoje, mnohdy uslzená, plná frustrací a bolesti. Ale také cesta lásky, pokory, vděčnosti... Tato cesta nejprve vedla snahou o klasické drezurní ježdění, pochopením základů horsemanshipu až jsme v roce 2017 dojeli s Baronem společně jen a pouze do neobyčejně obyčejných vyjížděk do lesa, do přírody.

Věk Barona se začal hlásit o slovo a já, po zkušenostech s ošetřováním lidí (kraniosakrální terapie, ošetřování energiemi) zatoužila naučit se, jak ulevit mému koníkovi. Již pár let jsem vnímala zrcadlení mých problémů v jeho zdravotním stavu, pracovala jsem na sobě a snažila se uchránit ho od toho, co nebylo jeho. Ale něco Baronovi přesto patřilo, fyzické tělo se hlásilo svými limity a poškozeními z předchozích let a proto jsem se přihlásila na kurz Dornovy metody. Kurz mě nejen nadchnul, ale hlavně daná práce ve mně silně rezonovala s mým životním posláním a proto jsem se edukovala v tomto směru dál, nadále snažím se obohatit o další metody a mít v rukou základní nástroje k pomáhání nejen koníkům. 

Chtě nechtě, ošetřovaní koníci nosí mnohdy problémy svých majitelů na svém hřbetě, na svých nohou. A pošetřením koní často dochází k zintenzivnění potíží majitelů, jejich dětí apod., kdy se problémy vrátí tam, kam patří. Vnímaví majitelé to postřehnou a mohou s tím pracovat, ti ostatní to mohou brát jen jako další nemoc/průšvih, jako přirozenou součást jejich života. I proto ráda propojuji práci s koňmi s jejich majiteli.

Momentálně s radostí nabízím své služby nejen v mé domácí stáji Abacor u Unhoště, ale i v okolí Prahy.

Foto: Jaroslav Polcer (moc děkuji!)

Eva Hromadová

Jako dítě jsem měla za úkol se dobře učit, abych si mohla vydělávat na živobytí hlavou. Vystudovala jsem Matematicko-fyzikální fakultu na Karlově Univerzitě, ale práce rukama a s tím spojená kouzla, mě nepřestávají přitahovat a fascinovat.

V současné době jsem vděčná za svou cestu, cestu seberozvoje, sebepoznávání...  Jsem vděčná za Esenci Koně, která mě formovala a oslovila mou podstatu.

Již neplánuji, ale snažím se žít přítomností, tím, co mě baví a naplňuje.