Novinky & Tipy

 

Vztah

03.11.2023

Se svým koněm Baronem mám vztah už přes 13 let a za tu dobu se vzájemně dost známe. Co to ale znamená? Že už se přijímáme takoví jací jsme (aspoň většinou :-), jsem jen člověk) a hlavně víme, co ten druhý v daný okamžik potřebuje.

Očekávání

01.09.2023

Co může být na slovu očekávání tak zajímavé, že se stalo nadpisem článku? Pro mě je to slovo symbolizující tlak. A tlak vyvolává reakce protitlaku nebo útěku. A nejen v terapiích ani jedno není přínosné. Očekávání nás odpojuje z přítomnosti někam do "naším egem vykreslené" budoucnosti...

Sebepřijetí

04.05.2022

Tak moc ráda jezdím na vyjížďky do lesa a ráda zachytávám informace, které v tu chvíli ke mě přicházejí... V přítomném okamžiku, v uvolnění, v plynutí. V tu chvíli se kochám pohledem, obdivuji každý strom a les ke mě promlouvá.

Máme k dispozici 24 hodin denně, ale kolik z toho trávíme v přítomném okamžiku? A proč se nad tím vůbec zamýšlet?

Pro spoustu lidí je těžko představitelné, jaký efekt má kraniosakrální ošetření na organismus. Ono mnohdy ani nemusí být nic vidět. Ale jako malou ukázku si dovoluji vložit 2 fotografie. Nejsou dokonalé, ale napovídají, co vše lze změnit.

Možná se vám bude zdát, že nadpis článku nemá nic společného s ošetřováním koní a lidí. Ale zkuste se nechat jako já inspirovat a obohatit neformálním povídání několika lidí, kteří mohou změnit vaší realitu skrze vaší změnu paradigmatu. Je na čase převzít zodpovědnost za naše životy, zdraví! Je v pořádku mít průvodce na cestě seberozvoje, ale...

Sebe-péče

15.03.2021

Věřím, že péče o druhé má jít ruku v ruce s péčí o sebe sama. Ono se to snadno řekne, ale nezapomínat na sebe, to je to někdy skoro umění.

Jizvy

21.08.2020

Možná má váš koník za sebou nějaký ten úraz a jako následek jizvu, která už vlastně ani není vidět. Nebo máte valáška, jehož kastrací se už léta nikdo nezabýval a je to prostě uzavřená záležitost. Ale co když zjizvenou tkání kůň dodnes trpí?